OŠETROVANIE DETÍ

Deti patria medzi najnáročnejších pacientov a tak ku každému dieťatku pristupujeme s trpezlivosťou a rešpektom. Snažíme sa im vytvoriť príjemné prostredie, kde nebudú pociťovať stres, ktorý si mnohí pacienti odnesú aj do dospelosti. Je potrebné si uvedomiť, že najdôležitejším partnerom tejto našej snahy je rodič. Dieťatko preberá návyky aj prístup, s ktorým sa každodenne stretáva doma. Preto sa snažíme dosiahnuť to, aby aj rodič bol naučený správnym návykom dentálnej hygieny a informovaný o tom, ako svojej ratolesti zážitok u zubného lekára čo najviac uľahčiť.

Najskôr dieťatku všetko čo budeme používať ukážeme a vysvetlíme ako bude ošetrenie prebiehať. V prípade, že to inak nepôjde, máme k dispozícii aj alternatívne spôsoby – analgosedácia pomocou rajského plynu alebo sedácia pri vedomí. Aby sme sa ale vyhli zbytočným komplikáciám už na začiatku, nestrašte prosím svoje deti návštevou zubného lekára, aby si ju autoamticky nespájali s niečím nepríjemným a bolestivým.

Pri ošetrení citlivejších pacientov sú k dispozícii aj techniky bez vŕtania – ako napríklad SMART alebo Hall technika. Bližišie informácie poskytne ošetrujúci lekár.